\


 Sunday, January 8, 2006
Program na import oblíbených položek z Pocket IE do Opery Mobile 8.5
MDA

Download programu.

Operu 8.5 Mobile pro Pocket PC je možné stáhnout zde - verzi určenou původně jen pro Willcom W-ZERO3 lze  "opatchovat" ;) tak, aby byla použitelná i na  dalších zařízeních. Crack ode mě ale nečekejte. ;) Další informace o Opeře naleznete na msmobiles.

Protože se dá očekávat, že i kvůli tomuto poněkud trapnému úniku ;), který těžko zbagatelizuje i vášnivý apologet a nekritický fanoušek Opery Radek Hulán, poněvadž jde o takové diletanství, jež dle mnoha indicií vede jedině k podezření na infiltraci Opery neschopnými zaměstnanci Apple ;),  společnost Opera  nabídne na svých stránkách mobilní Operu oficiálně pro všechny zařízení s Windows Mobile 5.0, mohl by se vám hodit prográmek, který jednorázově přenese všechny oblíbené položky z Pocket Internet Exploreru do Opery. Program jsem napsal (link na stažení je v prvním řádku tohoto spotu) - prosím vás tedy o otestování a o reportování nalezených chyb.

Jak program funguje?

1) Stažený soubor RStein.ImportOperaFavorites.exe nakopírujte do zařízení.

2) Soubor spusťte - pokud import proběhne úspěšně, jste informováni, že import byl dokončen, jinak je zobrazen text výjimky.

  • Program kopíruje oblíbené položky ze složky, jejíž cesta je uložena v registry pod klíčem System\Explorer\Shell Folders\Favorites. Pokud klíč neexistuje, kopíruje se ze složky \Windows\Favorites.
  • Program rekurzivně kopíruje i všechny složky a podsložky.
  • Data pro Operu jsou ukládána do souboru Application Data\opera6.adr
  • Původní oblíbené položky v Opeře jsou zazálohovány do souboru Application Data\opera6.adr.bak

  • Otestováno na MDA Vario (HTC Wizard).

Update: Dle prvnich ohlasů jsem vytvořil novou verzi:

1) Pokud neexistuje soubor opera6.adr, program pokračuje dál i bez zálohy původních oblíbených položek.

2) Při chybě by měl program nahlásit, jaká položka mu dělá potíže. Jestliže máte v IE položku s nějakým "velmi dlouhým názvem", zkraťte název - vypada to, ze v CNF 1.x je nějaká chyba, kvůli které nelze otevřít stream, pokud je předán "dlouhý" název souboru.Sunday, January 8, 2006 5:25:19 PM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)       
Comments [2]  Compact .Net Framework | Mobilitky


Thursday, January 19, 2006 10:09:29 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
Tak jsem pouzil tvuj programek pro export Favourites, o kterem pises na Ce4you - export sice probehl, ale ne podle mych predstav :( - priklad v IE v MDACompact mam treba 10 adresaru (Aktuality, Ce4you, MDA atd. kazdy treba s 10 polozkami oblibenych.
Export probehl tak ¨, te vdim jeden adresar "Aktuality", kdyz jej otevru, tak vidim tech 10 polozek aktuality a adresar Ce4you, kdyz tapnu na adresar Ce4you, tak vidim 10 oblibech Ce4you a adresar MDA....... atd, nechtej vedet jaka je to drina se protapat treba k adresari "Zpravy" :)))))

Co s tim ?

Jirka
Thursday, January 19, 2006 10:13:07 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
Jakou mate verzi Opery, Betu, kterou uvolnila Opera teprve vcera?

Tenhle problem nikdo predtim nereportoval, takze je mozne, ze Opera zmenila format souboru s Oblibenymi. Poslete mi prosim soubor opera6.adr.
Comments are closed.