\


 Sunday, May 2, 2004
T-Mobile ponechá tarif GPRS Unlimited za 699 Kč (bez DPH)

Jestliže jste to ještě nezaregistrovali, T-Mobile ve své tiskové zprávě oznámil, že ponechá cenu 699 Kč za neomezený přístup k Internetu přes GPRS. Předchozí cenově  zvýhodněný tarif GPRS Business Unlimited jsem si aktivoval ihned po jeho uvedení v listopadu a i když nejde o žádné zázračně rychlé připojení, na stahování pošty, připojení do VPN, prohlížení webu a psaní příspěvků do weblogu bohatě stačí. Vím ale, že vděčnost za tento tarif,  i podobný a dříve uvedený tarif Data Nonstop od Eurotelu, má svůj zdroj spíše v sebevražedné cenové politice žáby na prameni s internetovým připojením - Českým Telecomem.

V červnu se cena tarifu GPRS Business Unlimited měla vyšplhat na 999 Kč, ale T-Mobile se rozhodl jinak. Zdá se, že jeho rozhodnutí není jen nahodillým vstřícným gestem směrem k zákazníkům, ale spíše promyšlenou součástí dříve oznámeného ambiciozního plánu přestat být tím "stále druhým" na českém trhu. Jedničkou v počtu zákazníků i tržbách je stále Eurotel, který profituje z dřívějšího startu GSM sítě, z věrností ochotně platících business zákazníků a ze změny image u lidí v minulém roce, která byla způsobena hlavně uvedením zmiňovaného tarifu Data Nonstop. Nyní ale T-Mobile zavětřil, protože odvolání Terence Valeskiho z funkce jednatele společnosti a jeho očekáváný odchod z pozice generálního ředitele Eurotelu znamená, že Český Telecom začíná ve své dceřinné firmě úřadovat dle svého gusta. Dle zkušeností s předchozím jednáním Českého Telecomu se dá očekávat, že jeho vliv bude mít za následek pouze oslabení současné skvělé tržní pozice Eurotelu. Pro Český Telecom je důležité prosadit ADSL (ISDN snad už ani on tlačit nebude) a konkurenci v podobě CDMA nebo i GPRS, byť z domovské stáje, asi příliš podporovat nebude. Jediné, co by snad dokázalo přivést Český Telecom k racionálnímu jednání, by byl právě rychlý nárůst tržního podílu TMO na úkor ET. Takže další kolo souboje o post nejúspěšnějšího operátora začíná a Eurotel podle mého soudu poprvé není favoritem.Sunday, May 2, 2004 7:35:00 PM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)       
Comments [5]  Mobilitky


Tuesday, July 19, 2005 11:02:05 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
Podle mě nechá ET cenu také na svých 649,-Kč. Nebo už rozhodli jinak ?
Tuesday, July 19, 2005 11:02:05 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
Zatim ne, ale myslim, ze stale mluvi o zvednuti v cervnu. GPRS T-Mobilu je rychlejsi (kodovani CS3/CS4) a uz maji odladenou komprimaci pres GPRS Speed+, se kterou ET zatim spis valci.
Tuesday, July 19, 2005 11:02:05 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
TMO dělá dobře a ve mně získává nového zákazníka. Co se děje v ET, nevěští vůbec nic dobrého, a protože jako mnozí jiní nemám pro ČT ani jediné dobré slovo, docela rád přejdu ...
Tuesday, July 19, 2005 11:02:05 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
Ano, to je dalsi vyhoda TMO, ze lze Nonstop tarif aktivovat i na predplacence. I kdyz nevim, jestli zakaznici s Nonstop internetem jsou typickymi uzivateli Twistu:)
Oskar srovnatelnou konkurenceschopnou nabidku GPRS sluzeb nema, to mate pravdu.
Tuesday, July 19, 2005 11:02:05 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
Tak jsem si po dlouhém schánění koupil Twist Data Unlimited za 850,- a užívám si trvalého připojení k internetu rychlostí 57,6 Kb/s. Problém je, že mi to za 4 hodiny vyždíme baterku v Siemensu MT50 ...
Comments are closed.