\


 Tuesday, May 4, 2004
Oskar spustil víkendová volání "zdarma"

Náš benjamínek mezi mobilními operátory nabízí volání o víkendu zdarma všem novým zákazníkům, kteří si aktivují jeden z tarifů nové generace - Řekni mi (volání zdarma na 3 měsíce), Povídej (6 měsíců) a Nezavěšuj (12 měsíců). Zní to hezky, ale názvy PR zpráv většinou realitu přikrášlují, tak se podívejme, na kolik si u Oskara ocenili hovory "zdarma" pro stávající zákazníky.
Stávající zákazníci tedy nepřijdou zkrátka, ale nedostanou ani slevu zadarmo, a za neomezené víkendové hovory zaplatí měsíční poplatek 178,50. Jde sice o zajímavou nabídku, protože na českém telekomunikačním trhu jsou bezlimitní paušálně zpoplatněné hovory raritou, ale o žádný zázrak se nejedná. Oskar se snaží podobně jako dříve T-Mobile zatraktivnit volání v době, kdy je kapacita sítě málo využívána. Pochybuji ale, že se najde dostatek nadšených šílenců, kteří zaplatí 178 Kč, aby si mohli po telefonu poklábosit se svými známými v době, kdy mají volno a mohou je navštívit osobně. Napadají mě pouze odloučení zamilovaní, ti musí při uvedení tohoto tarifu jásat. :) Jako bonus by jim ale mohl Oskar k aktivaci tarifu přidávat handsfree sadu. Kdo již absolvoval delší hovor přes mobil, tak určitě ví proč.
Možná je ale Oskar fikanější a počítá s tím, že si tolik zákazníků tarif neaktivuje, ale přesto se bude moci prezentovat jako operátor, který má kapacitně tak naddimenzovanou síť, že si může dovolit nabízet neomezené hovory. Oskar má stale pověst laciného operátora, jehož síť ale za moc nestojí, a touto akcí by mohl získat cennou reputaci i v oblasti technické vyspělosti sítě, kterou marketingové oddělení jistě zúročí. Oskar se nám sice nyní v reklamách prezentuje jako adolescent, kterému nechybí sebevědomí a který ví, že všechny problémy zdolá svým roztomile naivním a neodolatelným sloganem"stačí říct", ale vědom si fyzických limitů GSM sítě nastavil podmínky provozování této služby přeci jen střízlivěji.

Ze závažných technických nebo provozních důvodů může Oskar přerušit nebo zastavit poskytování tohoto balíčku dle všeobecných podmínek.Tuesday, May 4, 2004 4:43:00 PM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)       
Comments [4]  Mobilitky


Tuesday, July 19, 2005 11:02:04 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
kdyby oskar chtel ukazat kapacitu site, tak spusti svuj data nonstop
Tuesday, July 19, 2005 11:02:04 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
To je pravda, ale to by ukazal REALNOU kapacitu site, tady je asi sazka spis na to, ze volne hovory mu prinesou dobrou image, ale bez velkych vykyvu v zatizeni site.
Tuesday, July 19, 2005 11:02:04 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
Chci jenom reagovat na to data nonstop.Kdyby ste si pořadne přečetli jejich stránky tak se dozvíte ze oskar spustil data nonstop jiš v roce 2001 nebo 2002(Nejsem si zrovna jist rokem).Vše probehlo pěkně v tichosti a ne žadne reklamy ve ...
Tuesday, July 19, 2005 11:02:04 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
To je dobry prispevek:) Nemuzete dat link, kde je napsano, ze Nonstop Oskar ma? Myslim, ze by to priznivci Oskara uvitali, protoze si na absenci nonstopu uz dlouho stezuji. Nicmene to nevi ani tiskovy mluvci Oskara, takze se to Oskarovi dari utajit ...
Comments are closed.