\


 Sunday, 10 October 2004
Dva tipy k vývoji aplikací pod compact .Net Frameworkem, které možná neznáte
  1. I v PDa zařízeních s nainstalovaným compact .Net Frameworkem můžeme umísťit podepsané (strong name) assembly umístit do globálního úložiště (Global Assembly Cache - GAC). DO GAC by měly být umísťovány assembly, které používá více CF aplikací a které tedy není vhodné pokaždé instalovat v samostatné kopii. Postup umístění assembly do GAC se podstatně liší od umístění assembly do GAC na desktopu.
    1. Nakopírujte podepsanou assembly do jakéhokoli adresáře na PDA (například \Program Files\SharedDll\MyAssembly.dll)
    2. Vytvořte soubor s příponou gac, do kterého vložíte cestu k assembly (soubor se jmenuje MyDll.gac a obsahuje řádek \Program Files\SharedDll\MyAssembly.dll). V jednom souboru může být libovolné množství registrovaných dll a na jméně souboru nezáleží.
    3. Soubor s příponou gac umístěte do adresáře Windows.

  2. Při vývoji aplikace pod compact .Net Frameworkem nám chybí základní statistiky o běhu aplikace, respektive o výkonnosti běhového prostředí. Alespoň základní výkonnostní ukazatele (Performance Counters) zjistíme po přidání klíče HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\.NETCompactFramework\PerfMonitor do registrů. Pod nově vytvořený klíčem přidáme novou položku typu DWORD, nazveme ji Counters a její hodnotou bude číslo 1.
    Pak můžete spustit jednu CF aplikaci, simulovat běžnou práci uživatele a po ukončení aplikace analyzovat nově vygenerovaný soubor mscoree.stat v kořenovém adresáři PDA.


Sunday, 10 October 2004 11:24:00 (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)       
Comments [0]  Compact .Net Framework


Comments are closed.