\


 Tuesday, February 10, 2009
Dobrovolní testeři pro virtuální GPS (pozice dle cell id)

Někdy v průběhu - na konci března (možná dříve, možná později) bude možné testovat moji aplikaci Virtuální GPS. Tento program zjišťuje pozici dle GSM buňky, ke které jste přihlášení, tedy podobně jako Google Maps Mobile nebo můj GSM Net Monitor. Hlavním rozdílem je to, že virtuální GPS můžete použít (teoreticky) s jakoukoli aplikaci, protože se v systému "tváří" jako běžná GPS. Tuto aplikaci poptával uživatel Pekro už někde v původním tématu o GSM Net Monitoru na ce4you http://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=30365. Aplikaci mám prozatím vyzkoušenou na HTC Kaiser a HTC Touch Pro - spolupracuje bez problémů s TomTom a Google Maps (režim GPS). Pokud budete mít zájem o testování, napište prosím komentář k tomuto spotu nebo mi napište mail na adresu reneZAVINACrenestein.net s předmětem Tester GPS. Pokud by se vás přihlásilo více, vyhrazuji si právo vybrat jen některé z přihlášených testerů. Odměnou je pouze práce s beta verzí (myslím si) zajímavého programu. :-) Aplikace je určena pro zařízení s OS Windows Mobile (5 - 6.x). Předem děkuji. :)

A zde je ukázka TomToma, který pracuje s virtuální GPS.

 


TT2 TT1Tuesday, February 10, 2009 6:09:09 PM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)       
Comments [4]  Mobilitky | Ostatní


Wednesday, February 11, 2009 2:16:43 PM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
Drzim palce, bude to presnejsi nez nasledujici?
http://www.kamlex.com/index.php?option=com_content&task=view&id=34&Itemid=28

Testovat bohuzel nemam cim(jen 2 PDA bez GSM)
Wednesday, February 11, 2009 2:41:34 PM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
Tak to jsem nevedel, ze neco podobneho existuje. :( Minimalne bych mel mit lepsi pokryti.
Wednesday, February 11, 2009 2:41:56 PM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
Koukám, že software toho blogu je poměrně veselý – acute v názvu a topič v odkazu ;-)

K věci: úplně skvělé by bylo, kdyby u zařízení s GPS poskytovalo Virtuální GPS data podle GSM jen do doby, než se GPS chytí, a poté automaticky přešlo na pouhé předávání dat ze skutečné GPSky.
Mormegil
Wednesday, February 11, 2009 2:55:12 PM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
Mormegil: Díky, topiče jsem opravil. Výjimečně za to nemůže Dasblog, ale speciální program pro přidání diakritiky, protože jsem původně napsal některé věty do mailu bez diakritiky.

Ad predavani dat z GPS) To neni problem - v DEBUG buildu uz ted mam moznost ATTACH_TO_PORT, kdy namisto dat z GSM vracim data z fyzickeho portu. Puvodne jsem to mel jen pro logovani komunikace mezi programy a GPS.
Comments are closed.