\


 Thursday, September 30, 2004
Deset mých oblíbených aplikací na PDA

Na mém MDA II jsem si oblíbil hlavně tyto programy. Výčet není ani zdaleka úplný, protože aplikací používám mnohem víc, ale snad někomu z vás přijdou tyto tipy na zajímavé programy vhod.

  1. Total Commander CE - Pocket PC verze souborového manažera je stejně podařená jako její starší desktopový bratranec.
  2. ftxPBrowser - nadstavba nad internetovým prohlížečem Pocket IE s podporou záložek pro zobrazení více WWW stránek najednou (tabů). Více jsem o něm psal zde. Uvažuji ale, že si koupím profesionální prohlížeč NetFront, který mi kromě jiných vymožeností umožní mobilně přístupovat do internetového bankovnictví ČS.
  3. vxUtil - nepostradatelná utilitka pro síťová testování (Ping, TraceRoute, DNS Audit, Port scanner...)
  4. RepliGo - v desktopové verzi programu zkonvertujete například PDF, DOC, XLS, HTML dokumenty do formátu vhodného pro čtení v RepliGo čtečce na Pocket PC. RepliGo umí zobrazit dokumenty na šířku, využije pro zobrazení textu celou plochu displeje, pamatuje si stranku, kterou jsme v dokumentu naposledy prohlíželi a má další vychytávky, které z něj dělají kvalitní čtečku souborů na PDA.
  5. SharpVault - jednoduchý, ale praktický program na uchovávání přístupových kódů a dalších tajných informací pod jednim heslem.
  6. ICQ - K této aplikací asi není potřeba nic dodávat. PDA verze nejoblíbenějšího klienta pro instant messaging
  7. Spb Pocket Plus - sada užitečných drobností od mé oblíbené firmy Spb Software House. Jednoduchý, ale i na MDA II bezproblémový správce úloh, nevtíravý a přítom stále viditelný indikator stavu baterie v horní části displeje, rozšíření Pocket IE o podporu zobrazení více WWW stránek a hlavně skvělý Plug-In do Today obrazovky složený ze záložek, které můžete přidávat, přejmenovávat a především na ně umisťujete zástupce programů a zajímavé indikátory (stav baterie, velikost obsazené/volné paměti). Příslovečnou šlehačkou na dortu je plná podpora drag&drop přemisťování zástupců.
  8. Acrobat Reader - nepostradatelný program pro otevírání PDF souborů, které vám přišly třeba emailem, takže jste je nemohli na desktopu zkonvertovat do nativního formátu RepliGo.
  9. BetaPlayer - náhrada za dodávaný Windows Media Player, která zvládne i plynulé přehrávání filmů, na kterých se Windows Media Player trhá.
  10. Qusnetsoft NewsReader - plnohodnotný klient pro čtení zpráv z news (NNTP) serverů.


Thursday, September 30, 2004 8:58:00 PM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)       
Comments [6]  Mobilitky


Tuesday, July 19, 2005 11:01:33 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
Přidám svojí trošku:

Tascal Regedit
Tascal CloseAll
Python pro PPC

PS: Ale možná, že už existují lepší alternativy. (Už nemám PDA. Kdysi jsem měl MDA 1, ale na Silvestra 2002 mi spadnul v Paříži do záchodu.)
Tuesday, July 19, 2005 11:01:34 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
To ksou take pekne programky:)
:) Mne spad do zachodu jen Siemens C25 a to ani nebyl Silvestr. MDA v zachode bych rozdejchaval asi tezko:)
Tuesday, July 19, 2005 11:01:34 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
Já jsem měl předtím Siemens C25 (Byl to můj první mobil.), nechtěl jsem si kupovat žádný nový, pokud to nebude něco převrateného. A když vydali MDA 1, tak jsem se rozhodl, že si ho koupím. Dlouho jsem ...
Tuesday, July 19, 2005 11:01:34 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
:-D tak tomu říkám smůla. Jen mě zajímá jak vám může spadnout do záchodu mobil nebo PDA!
Tuesday, July 19, 2005 11:01:34 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
No měl jsem ho přidělaný k opasku dodávaným 'chytákem', ale jak jsem se naklonil, tak se držák záhadně pustil a spadl tam i s PDA.

PS: A to jsem byl ještě střízlivý.

PS2: Jen pro zajímavost dodám ...
Tuesday, July 19, 2005 11:01:34 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
Oops. Už jsem dneska fakt nějak mimo:(
Vibrovat se samozřejmě píše s měkkým i!
Comments are closed.