\


 Friday, July 29, 2005
OT: Řidičák :)

Jedna soukromá zpráva, ale mám opravdu radost, takže se o ní s vámi podělím. Po poměrně velkém úsilí ;) se mi podařilo udělat zkoušku z jízd, takže už mohu začít konečně oficiálně;) používat svoje auto a skončí tak moje cesty do Prahy vlakem a busem, které už byly časově neúnosné. Hlavně spolehlivost Českých drah mi pravidelně pumpovala povinnou dávku adrenalinu do žil. Potřebujete stihnout nějaké jednání, vstanete kvůli tomu o hodinu dřív, nastoupíte do vlaku plni optimismu v kvalitu veřejných služeb dotovaných v míře větší než malé z vašich daní a o stanici dále a půlhodině čekání nějaký pologramotný zaměstnanec drah zakoktá, že "lokomotiva je rozbitá, vole a dál se nejede".

Aby to nebylo úplně OT, v mezičase před složením řidičáku jsem stihl otestovat navigační systémy Pocket Kim, SmartMaps a Dynavix, takže brzy se zde objeví nějaké srovnání.Friday, July 29, 2005 11:22:22 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)       
Comments [8]  Ostatní


Friday, July 29, 2005 11:55:57 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
gratuluju :)

jinak z toho jak to píšeš mi to připadá že si je nedělal na první pokus...na kolikátý teda? (pokud to není moc osobní :))
Friday, July 29, 2005 12:02:48 PM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
Diky.
Vzhledem k poctu pokusu to docela osobni je :)
Delal jsem to celkem 6x :( - v prazskym provozu. 3x jsem udelal nejakou chybu (spatny najezd do krizovatky, prudke brzdeni, kdyz mi vlitnul na vozovku chodec a nevsim si ho ale ani instruktor).
Jednou jsem neudelal chybu vubec a jel jsem velmi opatrne a komisar mi rekl, ze "se mu zda, ze nezapadnu do prazskeho provozu "

Popaty povolily nervy mne a delal jsem chybu za chybou.

Dneska se mi to povedlo, pripadam si trochu jako blbec, protoze jsem zadnou zkousku v zivote nedelal delal max. 1x :)

Trochu jsem litoval, ze delam AS v Praze. Petra (manzelka) si ji delala v Benesove a prosla uplne v pohode. I kdyz do Prahy ani na dalnici jet nechce :)

Friday, July 29, 2005 1:34:58 PM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
Ty jo napošesté ;-) Tak to jsem rád, že jsem dělal autoškolu v Prostějově, chytáků pár, které si po neustálém ježdění po městě každý zapamatuje.

Na dálnici jsme v autoškole vůbec nejezdili, sám jsem už něco na ní najezdil, ale velká města (a zmatky v nich) mě teprv čekají. Tady máš zase výhodu ty...
Friday, July 29, 2005 1:39:37 PM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
Ted uz to vyhoda je, ale predtim jsem si nadaval do pitomcu.

Lepsi postup by byl - autoskola v Benesove, par kondicnich jizd v Praze uz bez stresu, ze nedostanu ridicak.

Spis me ale stvalo, ze auto mam doma od prosince, ridit (jakztakz) umim, ale do Prahy jet stejne nemuzu;)
Friday, July 29, 2005 10:16:21 PM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
gratuluju! Já to taky napoprvé nezvládl, zapracovali nervy a vjel jsem do zákazu vjezdu, což stačilo jako důvod k opakování.

Ironií osudu, protože mám řidičák deset let, tak teď začínám objevovat kouzlo vlaků EC. Za 150,- Brno-Praha, celou cestu můžu programovat na notebooku, pro který je ve vlaku i zásuvka.

(no stejně to většinou dopadne tak, že pustím simpsny, kolem se nahrnou všechny děcka z vagónu a celou cestu se baví ;)
Friday, July 29, 2005 10:18:18 PM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
sorry za double post - po odeslání komentáře mě to hodilo na titulní stránku, myslel jsem že se komentář neposlal kvůli nevyplněnému e-mailu a homepage (WP to tak dělá), tak jsem se vrátíl zpět, údaje doplnil a poslal znovu. Tak to prosím smaž :-)
Saturday, July 30, 2005 7:33:00 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
:-), ja malem pri jizdach zabil celou osadku vozu, kdy blikajici nakladak doprava pokracoval v jizde rovne... No tak mi to instruktor zadupnul, ale tomu policajtovi to evidentne nevadilo :-), takze jsem udelal hned na poprve. BTW od te doby jsem taky boural a drzim se hesla, ze spravnej ridic se ma alespon jednou vybourat ;-).
Saturday, July 30, 2005 4:33:15 PM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
To dgx: Diky. EC nabizi jinou kvalitku sluzeb, ale bezny rychlik nebo osobak ma neustale zpozdeni, nejake poruchy, o zasuvce ve vlaku si mzu nechat zdat, max. mne nejaky dobrak v nestrezene chvili slohne notebooka.

To Dagi: ;) Nestras, bourat se mi opravdu nechce, abych se stal "spravnym" ridicem :)
Comments are closed.