\


 Wednesday, May 19, 2004
Interval - článek Vývoj sofistikovaných WWW služeb v .Net Frameworku

Na Intervalu mi dnes vyšel článek, který vysvětluje vytváření WWW služeb s použitím nového API pro příjem a zasílání zpráv ve Web Services Enhancements 2.0. Článek je úvodem do světa WSE, v dalších článcích se chci se zaměřit na vysvětlení jednotlivých standardů (ws:addressing, ws:security, DIME atd.). Standardy implementované ve WSE konečně začínají zbavovat WWW služby etikety sice důležité, ale zatím nezralé technologie, které chybí například životně důležité standardy pro bezpečnou komunikaci. WWW služby určené k překonání komunikačních bariér mezi různými operačními systémy i aplikacemi paradoxně nové proprietární berlínské zdi vytvářely, protože každý dodavatel WWW služeb byl nucen autentizaci uživatelů nebo kryptování dat řešit individuálně a jeho volba byla limitována dostupnými prostředky preferovaného vývojového prostředí. V .Net Frameworku jsme si za tímto účelem vyvíjeli  rozličné SOAP extenze nebo http moduly.

Microsoft si také chytře vývojem WSE ověřuje životaschopnost, výhody a slabiny nových standardů, aby v Longhornu mohl představit zralou technologii bez (doufejme) zásadních problémů. Jak asi víte, v Longhornu budou WWW služby součástí nového komunikační platformy s kódovým názvem Indigo. Potěšující je, že Indigo by mělo být dostupné i pro starší operační systémy Windows XP a Windows 2003, takže ihned vyvíjet budeme moci i pro zákazníky, kteří jsou při přechodu na nové technologie laxnější.:)

Od vás, čtenářů, bych rád věděl, jestli chcete, abych se v článcích zaměřil jen na praktické použití nových standardů. To znamená hlavně na to, jaké třídy a metody použiji na klientovi a serveru, když chci poslat přílohy nebo co všechno musím udělat/nastavit, abych obsah zprávy zakryptoval atd.. Nebo byste byli raději za hlubší ponor do hlubin standardů, takže bych popisoval i strukturu SOAP zpráv vyměňovaných mezi klientem a serverem a vy byste tak získali lepší vhled do (alespoň pro mě :) ) mimořádně vzrušujícího infrastrukturního pozadí WWW služeb?Wednesday, May 19, 2004 7:59:00 PM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)       
Comments [7]  Web Services


Tuesday, July 19, 2005 11:01:54 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
Moc pekny clanek.
Co se pokracovani tyka, primlouval bych se za obe cesty (A i B). A pokud je "A nebo B" jedina moznost :-), pak radeji potapeni :-).
Tuesday, July 19, 2005 11:01:54 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
Ja bych se nikam nepotapel. :-)) Pro me je dulezite, ze to funguje a jak se k tomu dospelo, uz je mi celkem jedno. To budu studovat az v duchodu v nejakem pohodlnem usaku se sklenickou dobreho konaku. :-))
Tuesday, July 19, 2005 11:01:54 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
Ja bych se primlouval za toto: urcite A a pokud to bude mozne, tedy potom i B :-)
Tuesday, July 19, 2005 11:01:54 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
Myslim ze Rider to vystihol uplne presne, pretoze na praktickych prikladoch vyvojar skor pochopi co a preco ... Samozrejme co je za tym ma zaujima takisto ale to si mozem precitat aj v MSDN pripadne prejst ine portaly .... a ked pridete z variantou ...
Tuesday, July 19, 2005 11:01:54 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
Mozna to ze spotu uplne neplyne. Varianta A bude urcite, varianta B je volitelna.
Myslim, ze taim to vypada alespon vzdy na nejakdy lehky uvod do standardu, preci jen, clanky ve stylu "pouzij metodu A a pak B, ale hlavne se neptej proc" ...
Tuesday, July 19, 2005 11:01:55 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
Jo, jo, lehky uvod musi byt, takze se vlastne budeme zaroven s A i Botapet :-)
Tuesday, July 19, 2005 11:01:55 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
Len poznamka k buducnosti WS APIs od Microsoftu. Pred Indigom bude definitivne este Whidbey a MS skutocne tvrdo pracuje aj na vylepseniach starsich/existujucich APIs, co je z isteho pohladu mozno aj pozoruhodne, beruc do uvahy ze Indigo je v danej ...
Comments are closed.