\


 Wednesday, April 19, 2006
Sedm dobrých programů (nejen) pro MDA Vario
MDA

Tady je malý výběr z programů, které mám nainstalovány na MDA Variu (Qtek 9100).

 

  1. Navigační aplikace TomTom - pro Čechy i další země jedna z nejlepších navigačních aplikací. S pomocí TomToma jsem najezdil už pěkných pár tisíc km a kromě drobných nedostatků, které se najdou v každé aplikaci, musím jeho autory jen chválit. Bez navigace už nikdy jezdit nebudu a papírové mapy považuji již jen za vysloužilou archiválii hodnou možná tak piety, ale nehodnou další aktivní služby. :-) Výhodou TomToma také je, že se dá již koupit oficiálně i v Čechách - viz třeba obchod společnosti Sunnysoft. Pro Čechy doporučuji sehnat mapový balík PL-CZ-SK-HU verze 645.
  2. MChat - zdarma dostupný a přijatelně spolehlivý klient pro ICQ.  Ovládání by mohlo být lepší - v aktuální verzi se neobejdete bez vytažení dotykového pera, což trochu degraduje požitek z pohodlí integrované HW klávesnice. :-(
  3. eWallet - graficky povedený program pro správu "tajných informací" jako  jsou přístupová hesla, PINy nebo  údaje o platebních kartách. Jen nesmíte zapomenout to jediné důležíté vstupní heslo do programu. :)
  4. CheckNotifications - program pro zobrazení notifikací, který červeně odliší duplicitní notifikace a jedním tlačítkem v něm také duplicitní notifikace smažete. Notifikace je operačním systémem Windows Mobile založena interně vždy, když potřebujete systému "říci" - v určitou hodinu nebo po výskytu nějaké události (třeba probuzení systému) něco udělej (zapni budík, spusť program...).
  5. SmartsKey  - volně dostupný program, který KONEČNĚ z MDA Vario udělá zařízení, jež se dá ovládat jednou rukou. Jednou z nejlepších funkcí je, že tlačítka na zvyšování/snižování hlasitosti můžete v jiných aplikacích než jsou telefon a Today obrazovka používat pro posun textu. Funkce SmartsKey by měly být integrovány ve Windows Mobile hned od Microsoftu a nechápu, proč tomu tak není.
  6. SPB Diary - program, který na obrazovku Today integruje úkoly, kalendář, kontakty a poznámky. Integrace je oproti pluginům dodávaným přímo s Windows Mobile mnohem dokonalejší a většinu činností s PIM položkami zvládnete rovnou z Today obrazovky. Nechcete-li požívat funkcemi překypující programy, jakými jsou Pocket Informant nebo Agenda Fusion, a dáváte přednost jednoduššímu uživatelskému rozhraní, je program SPB Diary dobrá volba.
  7. SPB Pocket Plus  - SPB Pocket Plus je program od firmy, která vytvořila SPB Diary,  a i přes nějaké chybky, na které narazíte při delším používání, jde o program, který by měl mít nainstalován každý majitel zařízení s Windows Mobile. Pocket Plus umožní vytvářet zástupce na programy i různé speciální "akce" (regulace podsvícení displeje apod.) přímo na Today obrazovce v uživatelsky definovaných záložkách, do horní části obrazovky přidají nevtíravý indikátor stavu baterie, obsahují skvělý task manager a mohou spustit zařízení v nouzovém režimu + další menší vylepšení systému. Nouzový režim oceníte hlavně tehdy, když si nainstalujete nějaký špatně napsaný Today plugin, který způsobí, že zařízení po "soft resetu" nenaběhne. Když byste neměli SPB Pocket Plus, jediným řešením je "hard reset" se všemi následujícími otravnými novými instalacemi všech programů. Pozor na to, že nouzový režim na starších verzích SPB Pocket Plus nemusí na Variu fungovat správně. Paradoxně pak je zapnutá podpora nouzového režimu příčinou vynuceného "hard resetu".


Wednesday, April 19, 2006 12:03:37 PM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)       
Comments [9]  Mobilitky


Wednesday, April 19, 2006 3:18:37 PM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
TomTom je zkutečně špičkový software, který je možné sehnat i na další platformy, rozhodně doporučuju
Tuesday, May 2, 2006 1:57:34 PM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
Ad SPB Diary: Porovnavas neporovnatelne... Konkurenci SPB Diary je spise SBSH PocketBreeze, coz jsou Today Pluginy pro zobrazovani PIM informaci. Na jejich spravu se pouzivaji prave Pocket Informant nebo Agenda Fusion. ;-)
Tuesday, May 2, 2006 2:02:26 PM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
To mas sice castecne pravdu Richarde, nicmene SPB Diary neni jen "zobrazovac" PIM informaci na Today, ale dokaze PRIMO z Today vyvolat jejich editaci, zalozeni.

Samozrejme Pocket Informant je jina liga a pouzivam jej take, ale pro rychlou spravu PIM dat SPB diary opravdu staci.
Sunday, July 2, 2006 7:36:59 PM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
Sorry, ale tohle mi fakt nedá: "pro Čechy i další země" - třeba i Moravu, že? ;-) Když už, tak Česko
Mem
Sunday, July 2, 2006 7:39:09 PM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
Novotvar Cesko nepouzivam a ani ho pouzivat neminim :)
Thursday, July 20, 2006 12:45:41 PM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
Mam jeste jeden dotaz. Zda se k instalaci musi pouzit tzv. tvrde ukonceni mobilku a co to provede s nastavenim a ulozenymi daty, resp. kontakty a jinymi soubory a jak se pripadne provadi backup resp. zalohovani techto udaju na kartu (mam 1 GB mini SD). Jeste jednou diky za pripadne rady. Roman
Thursday, July 20, 2006 1:28:02 PM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
"Zda se k instalaci musi pouzit tzv. tvrde ukonceni mobilku "

Nerozumim, nioc takoveho ale opravdu potreba neni :)
Ty dotazy jsou jen k SPB Diary? SPB Diary vyuziva systemove PIM databaze, takze vam staci synchronizovat s pocitacem, abyste mel sva data alespon na dvou mistech.
Zalohovat lze samozrejme pres SPB Backup, pres Backup Sunnysoftu atd.
Monday, October 9, 2006 8:45:40 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
Cau, nenasel jsem tady http://www.tomtom.com/support/index.php?Language=10&FID=3993, ze Qtek9100 tedy MDA Vario je na seznamu vhodnych telefonu pro TomTOm navigaci. Funguje tedy spolehlive? Je to vhodny produkt pro tenhle telefon? Dik.
Monday, October 9, 2006 8:27:18 PM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
ja na strankach TomTomu vidim, ze je Qtek 9100 kompatibilni - http://www.tomtom.com/products/features.php?ID=237&Category=2&Lid=10
Comments are closed.