\


 Monday, September 27, 2004
Mílé Živě, už nás neuč programovat ani zvracet

Milé nepoučitelné Živě,
protože nás stále oblažuješ seriálem o programování ve VB.Net, jehož autorem je pravděpodobně retardovaný jedinec rozšafně rozjímající nad pravidly strukturálního programování platnými snad někdy před 20 lety, a přitom nadpis seriálu nás ubezpečuje, že se týká VB.NET, který je, což pro tebe milé Živě bude asi nečekaným překvapením, jazykem plně objektovým, dovol mi se Tě zeptat, kdo prováděl korektury posledního dílu, ve kterém je takové množství nepřesnosti a chyb. Jeho plat za tento měsíc bych být Tebou věnoval nadaci pro šíření a zakořeňování vývojářských bludů a omylů.
Dovol mi alespoň zmínit některé nesmysly, které jsem nestrávil ani po třech rychle vypitých panácích Four Roses na obnovení své rozkymácené duševní rovnováhy.

Myslíš si opravdu laškující Živě, že se začátečník musí při výkladu konstrukce If Then Else dozvědět, jaké jsou hodnoty konstant true a false, aby byl vzápětí ubezpečen, že jejich použití se nedoporučuje?

Objasní mi tvůj odborný korektor smysl této kryptické věty.

"Praktická zasada je obykle taková, že konstrukce pro ošetřování chyb by měla zahrnovat co nejmenší počet příkazů, mají-li být vyjímky zpracovány co možná konkrétně a adresně v duchu pravidla "jedna chyba na jeden blok Try - Catch". Ladění kódu v bloku Try - Catch, ve kterém dochází k několika chybám současně může být velice nepohodlné a nepřehledné."

Chce tím snad autor říci, že konstrukce Try-Catch by měla obsahovat jen jednu sekci catch? Jestliže ano, pak bych rád věděl, odkud drahé Živě nabíráš pro své seriály tyto duševní trosky,  které si o programování četly naposledy v kroužku Mladých techniků otevřeném na škole pro mentálně opožděné vývojáře.

Snad byste v redakci mohli autora nějak šetrně a citlivě upozornit, aby se nerozzuřil, že již v .NET nežijeme ve světě ASCII znaků, ale že máme Unicode a doporučit mu, aby alespoň občas po očku nahlédl do MSDN a do specifikace jazyka, který vysvětluje, takže se příště zdrží všech žvástů o ASCII, řetězcích a relačních operátorech ve VB.NET.

Srovnejte seriál a dokumentaci k VB.NET.

"String. The operators return the result of comparing the two values using either a binary comparison or a text comparison. The comparison used is determined by the compilation environment and the Option Compare statement. A binary comparison determines if the numeric Unicode value of the characters, or each character in each string, is the same. A text comparison does a Unicode text comparison based on the current culture in use on the .NET Framework. When doing a string comparison, a null reference is equivalent to the string literal "". "

Občas slyším Živě, že jsi bulvárem. Nevím přesně, co znamená v IT světě bulvár a myslím, že je toto hodnocení často nepatřičné, zjednodušující a k Tobě nespravedlivé. Přesto se k této metafoře vrátím - bulvár (boulevard) se obrací alespoň na širokou, rozjívenou a frackovitou ulici, ale tímto seriálem se Živě podbízíš publiku, které neexistuje nebo bere seriál jako recesi, jíž jste se pobavili v redakci o Silvestru a potom jste ji zapomněli vyřadit z redakčního systému. Za výchovu další generace vývojářských neumětelů Ti nikdo Živě nepoděkuje. Proto Tě Žive prosím, ve svém zájmu a pro zachování svého již notně pošramoceného dobrého jména seriál ukonči a najdi si jiného autora, který nebude experimentovat s trpělivostí tvých čtenářů.Monday, September 27, 2004 7:28:00 PM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)       
Comments [7]  Ostatní


Tuesday, July 19, 2005 11:01:35 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
Rene, v zajmu zachovani tveho dusevniho zdravi nedoporucuji cisti komentare k zatim poslednimu dilu serialu (http://www.zive.cz/h/Programovani/F.asp?ARI=118734&HID=1&CAI=) ;-)))))

A o zabavu mame postarano na nekolik mnoho dalsich tydnu. ...
Tuesday, July 19, 2005 11:01:35 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
hmmm :)

Longhorn,Office,.NET,MFC,SQL Server,VisualStudio nejsou klicove ? Wow a co tedy?? To je pro me opravdu prekvapeni, vzdy jsem myslel, ze Microsoft si hlavne stavi na prvnich dvou.

System vyuky je zcela chybny, nikdo nemuze programovat OOP ...
Tuesday, July 19, 2005 11:01:35 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
:) Tak jsem po hodne dlouhe dobe neodolal napsat primo do diskuzniho fora. Vetsinou je ani nectu, ale ta diskuze je opravdu programatorsky surrealismus, navic jsem v ni byl konecne odhalen jako ranni a intelekt postradajici alkoholik:)
Tuesday, July 19, 2005 11:01:35 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
To je marny. Staci si precist reakci autora (28.09.2004 16:33) na prispevek "Zbyska". Puvodne jsem chtel cas perel zkopirovat sem, ale musel bych to sem zkopirovat cele. Co veta, co perla.

a z jinych odpovedi stoji za to treba "GC je ...
Tuesday, July 19, 2005 11:01:35 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
:-)))))))
Tuesday, July 19, 2005 11:01:35 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
Tak proč to tedy do těch vtipů nedáš?
Tuesday, July 19, 2005 11:01:35 AM (Central Europe Standard Time, UTC+01:00)
Seriál se zdá býti u konce :), tak bychom to mohli řádně oslavit...
Comments are closed.